Jestem gruba. Jak schudnąć?

Witam! Mam 13 lat, 165 cm wzrostu i ważę ok. 50-51 kg. Czy mam dużą nadwagę i co zrobić, aby moja waga była w normie? W mojej rodzinie nie występuje otyłość, tylko ja jestem taka gruba ;( Proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

nawet przy wadze 51 kg Twoje BMI wynosi 18,7 i znajduje się około 50 centyla na siatce centylowej. Oznacza to, że połowa dziewcząt w Twoim wieku ma podobną masę ciała i jest to waga w normie. Nie marw się tym, ponieważ nie masz nadwagi i na pewno pięknie wyglądasz.

Porozmawiaj o tym z rodzicami, jeśli mimo tego czujesz się źle ze swoją wagą - możesz mieć zaburzone postrzeganie własnej osoby i potrzebna będzie opinia kogoś obiektywnego.

Pozdrawiam