Jestem gruba, pomocy!

Witam. Mierzę ok. 170 cm,  ważę ponad 70 kg - to zdecydowanie za dużo. Nigdy nie byłam szczególnie szczupła, ale ostatnimi czasy szczególnie źle się czuję z tą wagą. W sierpniu idę na ważne wesele do rodziny i chciałabym wyglądać super, kupić supersukienkę, w którą zmieszczę się bez problemu. Do sierpnia jest jeszcze prawie pół roku, więc wiem, że może mi się udać, tylko nie wiem od czego zacząć. Od razu mówię, że jestem strasznym łakomczuchem i bardzo chętnie (a czasem nawet niepohamowanie) pożeram tony słodyczy i fast-foodów. Bardzo proszę o pomoc. Może jakąś dietę odchudzającą? Mam jeszcze jedno pytanie. Mam w domu herbatki odchudzające i chciałabym wiedzieć, czy mi się przydadzą, czy często powinnam je pić? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Przede wszystkim powinnaś zacząć prawidłowo się odżywiać, czyli unikać produktów przetworzonych i tuczących – produktów typu fast food, gotowych dań, słodyczy, napojów gazowanych i słodzonych soków. Zacznij dzień od śniadania, które napędzi Twój metabolizm na cały dzień. Posiłki spożywaj w równych odstępach czasu mniej więcej, co 3 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo i pełnowartościowe. Jedz produkty pełnoziarniste, półtłusty i chudy nabiał, chude mięso i drób, ryby, orzechy, warzywa i owoce. Nie zapominaj o piciu, co najmniej 2 l wody niegazowanej dziennie. Jeśli uwielbiasz słodycze jedz je, ale w małych ilościach i np. raz w tygodniu.

Wybieraj też zdrowe wersje słodyczy – muffinki razowe, musli z orzechami i owocami, owoce suszone, galaretka itp. Czasami wystarczy wyeliminować podstawowe błędy żywieniowe, aby powrócić do dawnej masy ciała.
Nie polecam stosowania herbatek odchudzających, które w większości działają moczopędnie i przeczyszczająco, ale nie pomagają w utracie tkanki tłuszczowej.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, wykonuj je minimum 3 razy w tygodniu po 40 minut. Zacznij od ćwiczeń siłowych, które znajdziesz na naszej stronie, po czym po 15 minutach przejdź do ćwiczeń tlenowych (rower, jogging czy pływanie).

Pamiętaj, że nie powinno się stosować popularnych diet odchudzających, które są niekorzystne dla naszego organizmu. Stosując się do powyższych zaleceń masa ciała będzie spadała powoli, ale za to będzie to utrata skuteczna i bezpieczna.

Pozdrawiam.