Jestem gruby? Ile kilogramów nadwagi powinienem zrzucić?

Mam 13 lat, wzrost 180 i waga 90. Mam bardzo grube uda i brzuch, a także na klatce piersiowej jest tego trochę, więc ile musiałbym ważyć, żeby było proporcjonalnie do wzrostu? Ile muszę zrzucić kilogramów nadwagi? Proszę o szybką odpowiedź :)
13 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej można u Ciebie stwierdzić otyłość (BMI odniesione do siatki centylowej).
Niemniej najlepiej oceny masy ciała dokonać w czasie wizyty lekarskiej (wtedy jest również możliwość wizualnej oceny ciała).
Jesteś bardzo wysoki jak na swój wiek.
Myślę, że w związku z tak dużą masą, konsultacja u lekarza będzie nieodzowna.
Trzeba sprawdzić, czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo.
Dopiero taka ocena może stanowić punkt wyjścia do wdrożenia zmian w stylu życia.

W Twoim wieku odchudzanie nie jest polecane, ponieważ jest to okres dojrzewania, czas wielu przemian jakie zachodzą w organizmie.

Przy obecnym wzroście i wieku, maksymalna masa ciała mieszcząca się w granicach normy (przy której BMI odniesione do siatki centylowej nie przekracza 90 centyla) to 77 kg.

Pamiętaj jednak, że Twój wzrost będzie się zmieniał (ciągle rośniesz).

Pozdrawiam

P.S
Porozmawiaj o tym problemie z rodzicami.