Jestem hetero czy bi?

Hey, zastanawia mnie fakt, czy jestem hetero czy jednak biseksualny? Jakiś czas temu rozstałem się z dziewczyną, nie pierwszą i zapewne nie ostatnią ale bardzo kochałem i niestety chyba dalej ją kocham. Dalej nie mogę się pozbierać po naszym rozstaniu, zacząć od nowa. Od kilku tygodni zauważyłem, że podoba mi się kolega, znam go od 4 lat, można powiedzieć że się przyjaźnimy. Ja jestem jedynakiem, on ma rodzeństwo, które ja zawsze chciałem mieć. Tego faktu bardzo mu zazdroszczę. Nie wiem czy to po prostu nie jest zazdrość, a nie fakt że mi się podoba. Jestem tolerancyjny, przynajmniej tak mi się wydaje, nie przeszkadza mi widok pary homoseksualnej, w końcu każdy ma prawo do szczęścia, a tzw trójkąciki chodzą mi po głowie, nie koniecznie z dwoma kobietami. Wiem że biseksualizm nie jest zły, a nawet można go brać za atut, ale chciałbym wiedzieć na pewno. Jak mogę sprawdzić swoją orientację, bo bardzo chciałbym wiedzieć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Znajdujesz się w wieku w którym możesz mylnie postrzegać uczucia i emocje.
Jak opisałeś trudno nazwać dokładnie uczucie, którym darzysz swojego przyjaciela. W tej sytuacji może być to po prostu sympatia. Jest to bardzo częste w wieku młodzieńczym, co prawda częściej u kobiet chociaż u mężczyzn też się zdarza. Ważne jest aby nie mylić aktualnych uczuć ze zmianami orientacji seksualnej. Jednakże nie można wykluczyć tego, że jesteś biseksualny, gdyż konieczne jest w tym przebycie pewnych doświadczeń lub dokładne określenie popędu seksualnego.
Jedną z metod, która w pewnym sensie pozwala określić możliwość orientacji biseksualnej jest wystąpienie erekcji podczas oglądania treści obrazujących kontakty homoseksualne. Jeśli takie treści będą w Twoim postrzeganiu atrakcyjne seksualne i spowodują erekcję to istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz być biseksualny.
Jeśli wzbudzą u Ciebie negatywne odczucia to wydaje się, że nie masz powodów do wątpliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl