Jestem homoseksualistą - jak o tym powiedzieć rodzicom?

Witam! Mam 15 lat. Może ze dwa trzy razy spotkałem kolegę mojego kolegi jest on bardzo fajny. Ma ciekawą osobowość, i prawdopodobnie jest homoseksualistą, bo się do tego przyznał. Otóż spodobał mi się on bardzo. W jego zdjęcie mogę wpatrywać się godzinami. Ogólnie zawsze ciągnęło mnie do mężczyzn nigdy do dziewczyn. Proszę o pomoc! Bardzo on mi się podoba, co ja mam robić. Porozmawiać z nim, tylko jak? Powiedzieć rodzicom? Jak oni to zaakceptują? Moi rodzice są starsi, mama ma 50 lat a tata jeszcze starszy. Boję się co o mnie będą myśleć. Wstydzę się im to powiedzieć. Cierpiałem także na fobię szkolną, ale wyleczyłem się z niej, jednak ostatnio występują u mnie zaburzenia nerwicowe, osobowości i okresowa depresja. Gdzie szukać pomocy? Byłem u tylu psychologów, jednak żaden nie widzi rozwiązania. A o homoseksualności mówiłem tylko dwóm koleżankom.

Witam!

Najważniejsze jest, czy Ty sam akceptujesz siebie. Homoseksualizm jest trwałą preferencją seksualną. Dlatego warto, żebyś zastanowił się, co teraz chciałbyś zrobić. To od Ciebie zależy, czy pogadasz z kolegą o swoich zainteresowaniu jego osobą oraz czy zdecydujesz się wyznać prawdę rodzicom. Twoje problemy psychiczne mogą wzmagać lęk i trudności związane z nawiązaniem obu rozmów. O swoich obecnych problemach nie rozmawiałeś z psychologiem, a sądzę, że warto. Jednak pamiętaj, że jedna wizyta czy rozmowa z psychologiem nie zmieni wiele w Twoim życiu. Praca nad problemami zwykle wymaga dłuższego czasu i zaangażowania. Twój kolega przyznał się do swoich preferencji seksualnych, więc uważam, że mógłbyś spróbować z nim pogadać. On Ci się podoba, dlatego warto sprawdzić, co on myśli na Twój temat. Jeśli obawiasz się kontaktu bezpośredniego, możesz spróbować rozmów przez komunikatory internetowe czy portale społecznościowe. W ten sposób możesz "zbadać", co on sądzi na temat Ciebie. Z rodzicami dobrze byłoby porozmawiać, jednak zastanów się, w jaki sposób mógłbyś to zrobić, żeby Cię dobrze zrozumieli. Znasz ich najlepiej, więc formę takiej rozmowy wybierz sam, ponieważ wtedy będzie najodpowiedniejsza. Możesz np. napisać do nich list, spisać sobie sprawy do przedyskutowania i wręczyć im takie listy, a później pogadać na te tematy, czy po prostu rozpocząć taki temat. Jeśli wcześniej zgłosisz się do psychologa, będziesz miał szansę przepracować ten problem i zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem. Polecam Ci także skorzystanie z pomocy telefonu zaufania Stowarzyszenia Lambda - 22 628 52 22 czynny w godz. 18-21.

Pozdrawiam