Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jestem kobietą: jak osiągnąć orgazm?

Witam. Mam 22 lata. Ze swoim chłopakiem jestem już 3 lata. Na seks zdecydowaliśmy się rok temu, jednak od tamtej pory nie miałam ani jednego orgazmu, ani łechtaczkowego, ani tym bardziej pochwowego. Przed każdym stosunkiem długo prowadzimy grę wstępną. Nie jestem zestresowana i próbowaliśmy już dużo różnych pozycji, jednak nic nie pomaga. Dużo czytałam na ten temat i wiem, że kobieta nie osiąga orgazmu ot tak, że musi się go nauczyć, a z czasem przyjdzie. Kochamy się już rok, czasem kilka razy dziennie i nic. Zastanawiam się, czy może to zależeć od długości członka mojego partnera? Podkreślam, że nie jest on duży. Proszę o pomoc i radę.
, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy!

Orgazm u kobiet jest znacznie trudniejszy do osiągnięcia niż w przypadku orgazmu męskiego.

Uważa się, że zdecydowanie łatwiejszy do osiągnięcia u kobiety jest orgazm łechtaczkowy, chociaż może być to zmienne osobniczo.
Osiągnięcie orgazmu przez kobietę może zależeć od pozycji seksualnej, atmosfery, stopnia podniecenia, wielkości libido. Wielkość penisa może mieć znaczenie, jeśli jest zdecydowanie poniżej normy, w pozostałych przypadkach nie ma to dużego znaczenia.
Proponuję nie poddawać się w staraniach, czasami upływa kilka lat zanim kobieta odczuje szczyt satysfakcji seksualnej. Proponuję spróbować wyczuć taki sposób stymulacji, który będzie sprawiał przyjemność i dążyć do intensyfikacji doznań.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy