Jestem mężczyzną, nie chcę mieć takiego biustu!

A więc tak, jestem mężczyzną, mam 15 lat,168 cm wzrostu i ważę 58 kg. Chcę zgubić brzuch i te nieszczęsne odstające od klatki piersiowej 2-3cm piersi, chcę mieć płaski brzuch nie koniecznie urzeźbiony, ale chcę by wyglądał on tak jak u innych moich kolegów. Proszę o pomoc co mam robić jaką dietę stosować co ćwiczyć?

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie ma potrzeby abyś stosował dietę, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania i zbyt restrykcyjne odchudzanie może zaburzyć Twój rozwój i wzrost. Dlatego radzę Ci zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować. Znajdziesz je w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo zacznij wykonywać ćwiczenia na te partie ciała, które chcesz zredukować. Ćwicz co najmniej 45 minut 3 razy w tygodniu. Wykonuj ćwiczenia naprzemiennie – siłowe 15 minut i aerobowe 30 minut (rower, jogging, pływanie). Ćwiczenia na brzuch znajdziesz na naszej stronie. Pamiętaj, że efekty będą widoczne po kilku miesiącach, ale tylko wtedy, gdy połączysz ćwiczenia z prawidłowym odżywianiem.

Pozdrawiam.