Jestem najgrubsza w klasie: jak zrzucić 10 kg?

Mam 12 lat , 162 cm wzrostu i ważę 57 kg. Bardzo chcę schudnąć 10 kilo, ponieważ koleżanki z mojej klasy są szczupłe, a ja jestem najgrubsza :( Źle się z tym czuję... POMOCY !
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest odpowiednia do wieku. Proporcja w odniesieniu do wzrostu jest zachowana. Nie powinnaś mieć powodu do niepokoju. Nie powinnaś się odchudzać ze względu na fakt, iż ciągle się rozwijasz. Może to grozić wystąpieniem groźnych powikłań. Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej. O problemie samookceptacji możesz porozmawiać z psychologiem szkolnym u którego z pewnością znajdziesz pomoc.