Jestem nieśmiała. Jak to zmienić?

Mam problem z wystąpieniami publicznymi, mam tego różne objawy. Kiedyś nie było to tak uciążliwe, ale teraz zaczęło drażnić i irytować. Nie mogę nawet zabrać głosu wśród szerszej publiczności, bo od razu czuję się zakłopotana, moje ciało zdradza, że coś ze mną nie tak. Nie stać mnie na warsztaty pomagające w tego typu sytuacjach…

Witam!
Stres związany z wystąpieniami na forum towarzyszy większości ludzi. Ważne jest jednak, jak sobie z nim radzisz. Warto pracować nad pewnością siebie i rozwojem wewnętrznym.
Piszesz, że nie stać Cię na warsztaty, ale możesz np. porozmawiać o swoim problemie ze szkolnym pedagogiem/psychologiem i wspólnie z nim stworzyć taki warsztat również dla innych uczniów. Polecam również poradniki, w których znajdziesz ćwiczenia do samodzielnego wykonywania. Mogłabyś sięgnąć po te, które mówią o radzeniu sobie ze stresem, komunikacji interpersonalnej i umiejętnościach społecznych.
Dzięki samodzielnej pracy również możesz uzyskać pozytywne zmiany. Warto starać się pracować nad swoimi problemami, ponieważ dzięki temu możesz sprawniej radzić sobie w trudnych sytuacjach i łatwiej przezwyciężać problemy.

Pozdrawiam