Jestem niezadowolony z życia - jak sobie z tym poradzić?

Wszystko się zaczęło, gdy miałem 16 lat. Poznałem dziewczynę, niby się zakochałem, ona mnie olała i była pierwsza próba samobójcza. Później była nowa szkoła. Cieszyłem się... Na początku nowej szkoły poznałem dziewczynę, która mi się bardzo podobała, ale olała mnie. Później była następna, ale po pierwszym spotkaniu stwierdziła, że... nie wiem do dzisiaj... nie odezwała się... tzn. odezwała się, ale powiedziała, że lepiej, jak się znać nie będziemy. Następna dziewczyna mi się spodobała rok temu. Powiedziałem jej na przerwie, że mi się podoba i chciałbym ją poznać. Zwodziła mnie 2 tygodnie, po czym powiadomiła, że kogoś poznała. (Po 3 miesiącach wylądowałem w szpitalu po kolejnej próbie). Teraz na studniówce - na próbach poloneza - poznałem dziewczynę, która nie odpisuje (pisałem do niej na portalu społecznościowym). Tyle, jeśli chodzi o kobiety. Znajomych nie mam za dużo. Są, jak czegoś potrzeba albo czegoś nie wiedzą. Ogólnie ludzie za mną nie przepadają. Dzisiaj napisałem do człowieka z tego forum, czy by ze mną nie popisał, ale chyba się mnie wystraszył. Szkoła mnie nie bawi. Jestem ostatni rok, ale wszystko mnie dołuje i nic mi się nie chce robić do szkoły. Rodzina zmusza mnie do nauki. Kiedyś mi się chciało uczyć, jak byłem w gimnazjum, bo myślałem, że pójdę do dobrej szkoły itd., a teraz... może zdam maturę... Lubię rowery, jeździć rowerem. Czasem czytam książki. Często nie mogę usnąć i przeglądam byle co w Internecie. Leczę się psychiatrycznie, ale to nic nie pomaga. Mam leki za 100 zł, ale... Teraz mam zmieniane i nie mogę spać, a dodatkowo kręci mi się w głowie... Chciałbym, żeby ktoś kiedyś chciał mnie poznać (a nie odwrotnie).

Witam!

Jesteś młodym mężczyzną, który ma wiele problemów. Reagowanie na problemy w relacjach próbami samobójczymi może być niezrozumiane przez Twoje otoczenie. A takie informacje niestety rozchodzą się w środowisku nastolatków bardzo szybko. Leczysz się psychiatrycznie, mimo tego nie czujesz poprawy. Warto powiedzieć o tym lekarzowi. Spróbuj oprócz leczenia farmakologicznego skorzystać z pomocy psychologa. Leki mogą pomóc Ci ustabilizować nastrój i walczyć z zaburzeniami, jednak jest wiele problemów, których nie rozwiążą. Między innymi nie pomogą Ci zwiększać swoich umiejętności społecznych, które są niezbędne do budowania trwałych i wartościowych relacji, których tak bardzo oczekujesz. Z pomocy psychologa możesz korzystać bezpłatnie, np. w poradni zdrowia psychicznego lub poradni psychologiczno-pedagogicznej swojej szkoły. Praca nad swoimi problemami może pomóc Ci zrozumieć, co takiego dzieje się z Tobą, i wspomagać powrót do równowagi. Ważne jednak, żebyś nadal przebywał pod kontrolą lekarza psychiatry i stosował się do jego zaleceń. Połączenie terapii psychologicznej z farmakoterapią może pomóc Ci ustabilizować stan psychiczny i znaleźć nowe rozwiązania problemów.

Pozdrawiam