Czerwone plamy na twarzy u dojrzałej kobiety

Jestem osobą po pięćdziesiątce i mam problemy z cerą, to znaczy czerwone plamy na twarzy (najbardziej mnie denerwują). Byłam u kilku dermatologów i oni nic. Mieszkam w małym miasteczku, więc nie mam wielkiego wyboru. Ale mogę się wybrać do innego dermatologa, ale nie wiem czy ta wizyta będzie skuteczna. Być może laser mógłby pomóc. Proszę o radę. Moje plamy podczas naciskania na nie na chwilę znikają. Gdzieś wyczytałam, że są one po opalaniu.

Witam! Opisane dolegliwości mogą sugerować naczyniowe podłoże problemu, świadczy o tym objaw zanikania pod wpływem ucisku. W związku z tym pomocne może być stosowanie kosmetyków dedykowanych skórze naczynkowej. W doborze odpowiednich kosmetyków powinien pomóc dermatolog specjalizujący się w medycynie estetycznej. Jeśli chodzi o zabiegi to również mogą być pomocne, ale warto je rozważyć po braku efektu po zastosowaniu kosmetyków. Zachęcam do skonsultowania problemu z dermatologiem zajmującym się medycyną estetyczną. Pozdrawiam serdecznie!