Analiza wyniku badania histopatologicznego po elektroresekcji szyjki macicy

Jestem po elektroresekcji szyjki macicy, dzisiaj odebrałam wyniki: - dysplasia gradu magno CIN3 in epithelio plano portionis Vaginalis regionis osti externi. Linie cięcia wolne od dysplazji. - Fragmenty endocervicis wolne od dysplazji. Doktor zalecił kolposkopię za trzy miesiące, mam obawy czy to trochę nie za mało. Czy miałam już komórki nowotworowe w tej dysplazji? Dziękuję za pomoc!

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry! Opisany wynik badania świadczy, iż zmiany są przednowotworowe. Są to zmiany dużego stopnia. Komórki nie są jeszcze klasyfikowane do nowotworowych, ale mają dużą predyspozycję by przekształcić się w rakowe. Przeprowadzony zabieg elektroresekcji był jak najbardziej niezbędny. Zalecenie zaproponowane przez lekarza jest jak najbardziej prawidłowe. Pozdrawiam!