Jestem po operacji jelita grubego, mam refluks - czy mogę ćwiczyć na siłowni?

Jestem po operacji jelita grubego (mam 60 lat, a operacja była 3 lata temu). Są niestety nawracające bóle. Nie mam kondycji, nigdy nie ćwiczyłam na siłowni, ale trenuję na działce w ogrodach działkowych. Jestem również w trakcie choroby refluksowej przełyku. W zimie dla rozruszania się chciałabym poćwiczyć na siłowni. Jakich ćwiczeń nie powinnam wykonywać lub jakie wykonywać z ograniczeniem, aby nie podrażnić refluksu oraz jelita? Jakimi ciężarkami ćwiczyć?
60 LAT ponad rok temu

Witam.

Z tym pytaniem proszę zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego. Osobiście nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.

Pozdrawiam.