Jestem po zabiegu chirurgicznym wycinania ósemki

Dzień dobry. Jestem po zabiegu chirurgicznym wycinania ósemki który odbył się w srode. Niestety chirurg nie przekazał mi żadnych wskazówek ani zaleceń po zabiegu dlatego przychodzę z swoimi pytaniami tutaj. Wystąpiła u mnie opuchlizna policzka która dziś zmalała. Płukam ranę szałwia od 1 dobry po zabiegu. Mam trudności z myciem zębów przez to że nie mogę szeroko otworzyć buzi bo bardzo spina mnie tam ta rana i policzko. Ból jest na całym policzku, odczuwalny również za uchem i pod żuchwa. Dziś pozwoliłam sobie spojrzeć na ranę i jest ona pokryta żółtym nalotem i taki sam nalot zauważyłam na policzku. Czy mam powód do zmartwien? Dodam że w srode 27.06 mam ściąganie szwów a wcześniej nie mam wizyty kontrolnej. . również dodam że mam przepisany antybiotyk od razu który zaczęłam zażywać po zabiegu. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Radzę nagrzewać rejon ekstrakcji przez 15 minut, przyjmować enzymy proteolityczne np. Wobenzym 3 x 2 draż. Mam nadzieje że płukanki z szałwii nie wypłukały u Pani skrzepu I nie doszło do powstania tzw. suchego zębodołu. Pozdrawiam