Jestem prawie 3 miesiące po porodzie i nie mam okresu - co się dzieje?

Mam 21 lat, jestem już 11 tygodni i 4 dni po pierwszym porodzie, odciągałam pokarm tylko przez pierwsze 3,5 tygodnia.
Mniej więcej między 5-6 tygodniem od porodu ponownie zaczęłam współżycie z moim partnerem, nie używałam żadnego zabezpieczenia, przez własną głupotę, myślałam, że najpierw muszę dostać okres, żeby móc zajść w ciąże, co później okazało się kompletną bzdurą, najpierw występuje owulacja - aż mi wstyd, że wcześniej nie sprawdziłam tak istotnych rzeczy.
2 dni temu zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny, oczywiście powtórzę go za 2 tygodnie, żeby mieć całkowitą pewność. Tak czy inaczej, czy mimo że nie karmię piersią to normalne, że tak długo nie dostaję okresu? Czytałam, że ten pierwszy powinien wystąpić miedzy 4. a 6. tygodniem po porodzie.
Dodam też, że od ok. 3-4 dni wydziela się ze mnie dosyć rzadki płyn (wydzielina) w jasnym, kremowym kolorze i o niezbyt przyjemnym zapachu, mimo że dbam o higienę. Nie odczuwam żadnego pieczenia ani też żadnego swędzenia, wiec to chyba wyklucza ewentualny stan zapalny bądź stany grzybicze pochwy.
Wiem, że to dużo pytań, ale liczę na jakieś konkretne odpowiedzi.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Rzeczywiście nie stosując zabezpieczenia naraziła się Pani na kolejną ciążę, mimo że nie było jeszcze pierwszej miesiączki. Pierwsza miesiączka występuje najwcześniej w 4-6 tygodni po porodzie, w sytuacji, gdy matka nie karmi piersią. Organizm musi powrócić do regularnego cyklu płciowego po ciąży, co zajmuje różną długość czasu u kobiet, zależnie od uwarunkowań indywidualnych, stanu zdrowia, etc. Jeśli Pani ściągała pokarm przez pierwszy miesiąc, to automatycznie data spodziewanej pierwszej miesiączki przesunie się o te 4 tygodnie. Na razie nie ma powodu do niepokoju, należy cierpliwie czekać na pierwszą miesiączkę.
Wydzielina o nieprzyjemnym zapachu świadczy o infekcji bakteryjnej i jako taka powinna być jak najszybciej wyleczona, szczególnie, że jest Pani świeżo po połogu. Proszę nie lekceważyć tych objawów i nie czekać na ich zaostrzenie (ból brzucha, krwawienia, podwyższona temperatura) przed udaniem się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!