Jestem smutna i nie mogę spać, czy mam depresję?

mam 16 lat. chodzę smutna myślałam o samobójstwie jestem przygnębiona zmęczona źle sypiam czy ja mam depresje ??

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Przez Internet nikt nie postawi diagnozy i nie stwierdzi, czy chorujesz na jakąś chorobę. Smutek, przygnębienie, pesymizm, myśli samobójcze, uczucie zmęczenia, problemy ze snem mogą być oczywiście oznaką rozwijającej się depresji, ale diagnozę może postawić jedynie lekarz psychiatra. Powinnaś porozmawiać z kimś bliskim o swoich problemach, np. z mamą albo przyjaciółką. Możesz też zadzwonić pod telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111 (http://www.116111.pl/). Wsparcia możesz również szukać u psychologa/pedagoga szkolnego. Pozdrawiam!

Witam Panią
Możliwe, że to zaburzenia depresyjne, jednak rzetelną
diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
dzięki której odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl