Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jestem smutna i nie mogę spać, czy mam depresję?

mam 16 lat. chodzę smutna myślałam o samobójstwie jestem przygnębiona zmęczona źle sypiam czy ja mam depresje ??
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Nie pal przy mnie, proszę!

Mgr Kamila Drozd Psycholog
79 poziom zaufania

Witam serdecznie! Przez Internet nikt nie postawi diagnozy i nie stwierdzi, czy chorujesz na jakąś chorobę. Smutek, przygnębienie, pesymizm, myśli samobójcze, uczucie zmęczenia, problemy ze snem mogą być oczywiście oznaką rozwijającej się depresji, ale diagnozę może postawić jedynie lekarz psychiatra. Powinnaś porozmawiać z kimś bliskim o swoich problemach, np. z mamą albo przyjaciółką. Możesz też zadzwonić pod telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111 (http://www.116111.pl/). Wsparcia możesz również szukać u psychologa/pedagoga szkolnego. Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam Panią Możliwe, że to zaburzenia depresyjne, jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, dzięki której odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia Pozdrawiam serdecznie Hanna Markiewicz psycholog konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy