Jestem w 13. tygodniu ciąży. Dlaczego zanikły wszystkie jej objawy?

Mam pytanie: jestem w 13. t.c. i jakieś 2 tyg. temu zanikły mi wszystkie objawy ciąży - piersi nie bolą i robią się mniejsze, czuję się całkiem dobrze tylko czasem boli mnie brzuch, tak jak przy okresie. Pytam, bo nie wiem co się dzieje, a do lekarza idę za kilka dni. Proszę o jakąś radę.

Witam!

Na razie nie ma powodu do niepokoju. Z początkiem drugiego trymestru zanikają dolegliwości pojawiające się na początku ciąży. Piersi staja się mniej tkliwe, ustępują mdłości i ogólne uczucie osłabienia. Niewielkie bóle brzucha są wynikiem powiększania się macicy, która pociąga więzadła i uciska na narządy jamy brzusznej.

Jeżeli nie dzieje się nic niepokojącego (silne bóle brzucha, skurcze macicy, krwawienie z dróg rodnych), może Pani spojnie poczekać kilka dni na wyznaczony termin wizyty u lekarza. Oczywiście powinna mu Pani powiedzieć o wszystkich swoich wątpliwościach. Można wówczas wykonać badanie USG, które sprawdzi stan ogólny płodu.