Jestem w ciąży, pobolewa mnie podbrzusze - czy iść do lekarza?

Jestem w 23 tc, dwa dni temu pobolewało mnie podbrzusze, tzn. podbrzusze i w pachwinach z jednej i drugiej str., ból jakby na okres. Wizytę miałam tydzień temu, z badania i usg wszystko wyszło dobrze, ale jakoś mnie to zaniepokoiło i postanowiłam się wybrać do lekarza, jednak ból ustapił i nie dotarłam.

Dużo leżę i odpoczywam, niepokój pozostał czy wszystko z dzidzią oki, nie wiem czy wybrać się do lekarza i mieć pewność, że wszystko oki, z drugiej str. nic mi nie dolega, ale zdrowie dzidzi najważniejsze.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli brzuch Pani zbyt często nie twardnieje (nie ma przedwczesnych skurczów macicy) i prawidłowo odczuwa Pani ruchy dziecka, to nie ma powodów do niepokoju. To, co Pani opisuje, to najpewniej niegroźny ból spowodowany pociąganiem ciężarnej macicy za tzw. więzadła obłe, na których jest zawieszona. Struktury te przebiegają od ściany macicy, przez pachwiny, aż do warg sromowych większych.

Tego typu pobolewanie bardzo często występuje od drugiego trymestru ciąży. Pomóc w złagodzeniu dolegliwości może położenie się na stronie, z której akurat odczuwany jest ból.

Pozdrawiam serdecznie!