Jestem w ciąży, pojawiły się plamienia: Czy mam się martwić?

Witam! Jestem w 11 tygodniu ciąży i od kilku dni zauważyłam, że jest coś nie tak. To znaczy najpierw zauważyłam, że z kanału rodnego pojawiła się dziwna maź wyglądająca jak twarożek tylko z domieszką krwi, a teraz pojawiły się plamienia. Co mam robić ? Czy powinnam się martwić? Czy to coś poważnego? Proszę o pomoc! Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Wydzielina z pochwy o konsystencji twarożku najprawdopodobniej świadczy o infekcji grzybiczej. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia.
Plamienia w ciąży zawsze wymagają konsultacji ginekologicznej. Może być to objaw poronienia. Innymi przyczynami plamień w ciąży, zwłaszcza na początku, są stres, duży wysiłek fizyczny, niedobór progesteronu.
W tej sytuacji powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam