Jestem w potrzasku i nie wiem co mam robic

Postaram się krótko opisać moją sytuację. Mam 21 lat. Jesteś z rodziny DDD, przeszedłem bulimię, aktualnie mam anoreksję 45 kg 173 cm. Mam depresję( myślenie dychotomiczne, nie chcę żyć, każdy dzień mnie przytłacza, nie umiem sobie radzić z problemami. Mam borderline. Nie panuję nad emocjami, mam myśli samobójcze, raz większe raz mniejsze, mam osobowość unikającą i schizoidalną. Wszytko robię sam, nie rozmawiam w ogóle z ludźmi, jestem introwertkiem, w przeszłości bito mnie w szkole, domu, znęcano sie nade mną psychicznie. Nie zapiszę się do psychiatry, bo mam ogromny lęk!!! Tak samo jak przed jedzeniem. I jestem w potrzasku, co robić? Chciałem z kimś pogadać, ale nie mam z kim, totalnie, mam wokół siebie na studiach toksycznych ludzi, na dodatek mam ciężką sytuację materialną.

Dzień dobry,
Zastanawia mnie to dlaczego obawia się Pan wizyty u psychiatry i szkoda, że nie nakreślił Pan dokładniej tej trudności. Doradzałabym wizytę u psychologa psychoterapeuty, gdyż oprócz farmakoterapii w Pana przypadku niezbędna jest również psychoterapia. Nie wiem, czy przed psychologiem odczuwa Pan lęk, ale jeśli nie to radziłabym umówić się na wizytę tym bardziej, że terapeuta pomógłby Panu przełamać lęk przed psychiatrą. W przypadku obecności zaburzeń osobowości polecam terapię w podejściu psychodynamicznym, gdyż tylko taka może zmienić osobowość i pozwala na utrwalenie tych zmian. Ciekawi mnie to, czy był Pan kiedykolwiek u lekarza psychiatry i czy wymienione diagnozy zostały postawione przez specjalistę. Nie powinien Pan być sam z problemami i wymaga Pan leczenia. Mam nadzieję, że uda się Panu wyjść z tego stanu i tego też Panu życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Witam. Jeżeli nie był Pan do tej pory na żadnej wizycie u specjalisty, to nie wiem czy dobrze się domyślam, ale sam postawił Pan sobie diagnozę? Na podstawie tego, co Pan pisze myślę, że jest Panu trudno podjąć działanie zmierzające do umówienia się na wizytę do lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, ale też uważam, że to ważne, aby jednak zadbał Pan o siebie i podjął takie kroki. Po pierwsze potrzebuje Pan opieki lekarza, najprawdopodobniej farmakoterapii, która złagodzi objawy zaburzeń lękowych i depresyjnych, bo one znacząco utrudniają Panu funkcjonowanie. Od psychoterapeuty czy psychologa (to dwa odrębne zawody - psycholog może ale nie musi być psychoterapeutą, psychoterapeuta może, ale nie musi być psychologiem) takiego wsparcia Pan niestety nie uzyska, bo żaden z tych specjalistów nie jest lekarzem i nie ma uprawnień do przepisywania leków. Jeśli jednak znajdzie Może Pan jednak poszukać lekarza psychiatry, który jednocześnie jest psychoterapeutą. Wizytę do psychietary jak i do psychoterapeuty może Pan umówić w ramach ubezpieczenia NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego. Do lekarza psychiatry nie potrzebne jest skierowanie - do psychoterapeuty już tak. Z pewnością trzeba będzie poczekać na termin, więc dobrze by było nie zwlekać z rezerwacją. Podjęcie psychoterapii to kolejny krok - leki łagodzą objawy, natomiast psychoterapia sięga głębszych przyczyn problemów. Nie ukrywam, że istotne jest to, czy mimo całego trudu jakiego Pan doświadcza podejmie Pan działanie. Zarówno depresja jak i anoreksja są poważnymi w skutkach zaburzeniami. Proszę dać sobie szansę na satysfakcjonujące życie i zadbać o siebie. Pozdrawiam i życzę Panu dobrych decyzji. Małgorzata Mróz,
tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl