Jestem za gruba - chcę schudnąć

hej Mam 12 lat i 158cm wzrostu, przy czym ważę 54-56kg. Czy to za dużo, nie jem za często słodyczy, bo wiem jak one działają. Chcę schudnąć, dlatego ćwicze, ale to chyba za wiele nie daje. Czy są jakieś specialne diety czy ćwiczenia, żebym mogła schudnąć te parę kolo?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinnaś się dokładnie zważyć, najlepiej rano, na czczo i bez ubrania.  Przy wadze 56kg Twoje BMI wynosi 22,4 i odpowiada wartości 90 centyla na siatkach centylowych, od którego diagnozuje się nadwagę. Nie znam budowy Twojego ciała, ani jego składu, więc nie mogę stwierdzić jednoznacznie, czy masz nadwagę, czy tendencję do niej, ale na pewno jest to sygnał ostrzegawczy, aby wprowadzić zmiany w sposobie odżywiania i zwiększyć aktywność fizyczną. Oprócz rezygnacji ze słodyczy powinnaś również wyeliminować z jadłospisu żywność fast food, słone przekąski typu czipsy, paluszki, słodzone soki i desery, tłuste mięsa oraz sery i potrawy ciężkostrawne.

Same ćwiczenia wpływają bardziej na kształtowanie sylwetki. Powinnaś uprawiać regularną aktywność fizyczną np. 40-60 minut dziennie biegania, jazdy na rowerze, pływania, szybkich spacerów, gier zespołowych itp. Jedz przy tym regularne posiłki i nie podjadaj między nimi.

Zachęcam do lektury: http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

Stosując się do tych wskazówek, Twoja masa ciała powinna się za jakiś czas unormować. Nie licz na szybkie efekty. Potraktuj wprowadzane zmiany jaki drogę na przyszłość i inwestycję w swoje zdrowie na długie lata.

Pozdrawiam