Jestem załamana, wyczułam w prawej piersi guz - czy mam raka?

Witam, 3 tygodnie temu wyczułam w prawej piersi guz płaski, ale wielkości dużej monety, do tego czuję jakieś obrzęki w kanalikach w środku. Czekam na wizytę w poradni sutka, bo niestety trzeba się zapisać. Robiłam podstawowe badania - krew, mocz, również na tarczycę, ponieważ wcześniej miałam straszne szumy w głowie i ogólne osłabienie - wyszły w normie. Zaczęłam brać lek na rozszerzenie naczyń - czy to może mieć również wpływ na to co odczuwam w piersi? Proszę o radę, nie wiem co robić. Mam 40 lat, urodziłam 3 dzieci, najmłodsze dziecko karmiłam 2 lata piersią.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości prawdopodobnie nie mają związku z działaniami niepożądanymi przyjmowanego leku. Wybadana podczas samobadania zmiana wymaga ponownego zbadania przez lekarza i wykonania badań dodatkowych: USG i mammografii. Bardzo dobrze Pani postąpiła, zapisując się do poradni chorób sutka.
Niepokojące cechy guzów w piersi to: nieprzesuwalność względem podłoża, brak bolesności, nieregularne brzegi i obecność powiększonych węzłów chłonnych pachowych.
Trudno w tej chwili wskazywać na możliwą przyczynę, aby powiedzieć coś więcej konieczne są wyniki badań.

Redakcja abcZdrowie.pl