Jestem zmęczona i nie mam chęci do życia

Mam 40 lat jestem kobieta, jestem zmeczona i nie mam checi do zycia,czasami nie potrafie skupic uwagi ,kiedy ide spac mysle o wszystkich moich problemach nie chce mi sie zyc,nie spie ciagle sie budze w nocy i rano wstaje w fatalnym nastroju ,niewyspana i zmeczona,wszystko jest na mojej glowie, bylam ponizana ,bita i gwalcona traz moj maz jest nadal ze mna ale jestesmy jagby w separacji zrobilam to dla dzieci ale ja jestem bardzo nieszczesliwa i zadko sie usmiecham,ja poprostu juz tak dluzej nie moge a moj maz ciagle mysli ze do niego wroce ,najgorsze jest ze czesto kiedy klade sie spac mysle ze nie chce sie juz obudzic ale co z dziecmi chyba tylko one trzymaja mnie przy zyciu,czy moje zycie ma sens???????????bylam kilka razy u psychiatry ale dawal mi tylko prochy po ktorych zle sie czulam!!!!!!! prosze o pomoc

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Szanowna Pani,

Potrzebuje Pani wsparcia zarówno psychiatry jak psychologa. Bardzo niekorzystne jest to, że pomimo separacji nadal przebywa Pani z mężem, który przyczynił się swoim postepowaniem do Pani obecnych trudności. Czasem dla dobra dzieci lepiej jest mieszkać osobno, jesli miałyby byc świadkami przykrych scen i obserwować obcość i oziębłość rodziców wobec siebie. Takie wzorce nieświadomie przenoszą się później na przyszłe pokolenie, o czym warto pamiętać. Pani życie ma ogromny sens, choćby ze względu na trójkę kochających dzieci. Pani objawy mogą świadczyć o depresji, która wymaga jak najszybszej konsultacji lekarskiej. Im szybciej rozpocznie Pani leczenie tym większa szansa na szybsza poprawe samopoczucia. Jeśli lekarz dawał Pani środki po których źle się Pani czuła powinna go Pani o tym niezwłocznie poinformować. Jeśli nie ma Pani zaufania co do jego leczenia może Pani zmienić lekarza, ale leczenia prosze nie przerywać.
Serdecznie pozdrawiam!