Jeszcze raz o usg w czasie laktacji

Witam, zadałam wcześniej pytanie o wynik usg, które było robione w trakcie laktacji (w okolicy brodawki sutka prawego słabo odgraniczona zmiana o nierównej echogeniczności ok. 23x15 mm. Węzły chłonne pachowe nie powiększone.). Usg było robione w styczniu. Gdy chciałam nakarmić dziecko, wyczułam duże zgrubienie w okolicy sutka, bardzo dobrze wyczuwalne, wielkości "mandarynki", przy dotyku nie bolało mnie to. Byłam w poradni chorób sutka, ale po obejrzeniu wyniku i że to było robione w trakcie laktacji, to mnie zlekceważono i że to nic takiego. Zmiana jak by się trochę zmniejszyła, ale wyczuwam guzka, trochę mniejszego jak wcześniej. Nie karmię od lutego. Zapisałam się na następną wizytę, na którą muszę jeszcze trochę muszę poczekać. Proszę mi powiedzieć, czy takie zmiany często są złośliwe? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam ponownie,

Jak już wspomniałam wcześniej, moim zdaniem warto byłoby zrobić biopsję guza. Prawdopodobieństwo zmiany złośliwej w Pani wieku nie jest duże, a guz może być związany z okresem laktacji. Niemniej, warto aby diagnostyka była pełna.

Pozdrawiam serdecznie