Jogurty w diecie trzylatki

Moja 3-letnia córka od 3 tygodni jada same jogurty,co kiedys tego nie lubiła i jadła wszystko,albo jak już ją zmósze to pogryzie ale nie połknie i wyplówa,i od pewnego czasu ma dziwne krostki lub plamy ale tylko na twarzy i na ręcach,nie chudnie nie gorączkuje jest normalna jak każdy trzylatek.

Proszę się bardzo nie przejmować dzieci czasami są humorzaste kulinarnie. Może jeszcze ząbkuje i stąd taka niechęć do jedzenia pokarmów stałych, gdyż wiąże się z dyskomfortem podczas gryzienia (u niektórych dzieci zdarza się ząbkowanie tak późno, choć prawidłowo 2,5 latek powinien mieć wszystkie zęby mleczne). Jeżeli przy takiej dużej podaży białka mleka pojawiają się krosty to jest to prawdopodobnie wynik skazy mlecznej. Sugerowałabym w tej sytuacji ograniczyć jogurty na bazie mleka i spróbować je zastąpić np. jogurtami z mleka sojowego lub budyniami przygotowanymi na bazie napojów mlekozastępczych roślinnych (są owsiane, ryżowe, sojowe, orzechowe, migdałowe). Jeżeli w ciągu kilku tygodni nawyki żywieniowe nie wrócą do normy powinna się Pani udać do pediatry prowadzącego dziecko.