Już sama nie wiem - co to za huśtawki nastrojów?

Witam. Otóż mam pytanie. Obecnie mam 15 lat, chodzę do 3 gimnazjum. Od 5 klasy podstawówki mam myśli samobójcze oraz obniżony nastrój, który polega na codziennej płaczliwości, bardzo niskiej samoocenie.

Zaczęłam się źle uczyć. Moja średnia z poprzedniego roku to ledwo 3. Nie lubię nigdzie wychodzić. Nie uczestniczę w dyskotekach szkolnych, unikam takich imprez. Pod koniec 6 klasy zaczęłam się strasznie izolować itp. W 1 gimnazjum znalazłam znów nowe koleżanki i trzymam z nimi aż do dziś. W domu nie jest zbyt wesoło, piszczy biedą, są przekleństwa i wyzwiska. Moja matka też wydaje mi się, że ma nerwicę, często mówi, że idzie się zabić. Jestem bardzo nerwowa wyzywam od ku... . W szkole nawet miałam problemy, bo z koleżanką ubliżałyśmy jednym dziewczynom. Gdy byłam mała chodziłam do psychologa na nerwicę gdzieś od zerówki do 1 klasy podstawowej, później przerwałam leczenie. Bardzo nie lubię wf-u, też miałam z tym problemy, unikam go pewnie przez wstyd, bo uważam, że jestem gruba chociaż BMI mam 19.

Codziennie np. przez 2h robię się płaczliwa itp., a resztę dnia jestem wesoła. Już sama nie wiem co to za huśtawki nastrojów. Proszę o odpowiedź.

Witam!

Powinnaś skonsultować się z psychologiem i powrócić do pracy nad swoimi problemami. Część z wcześniejszych objawów i problemów może się obecnie pogłębić, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania. Zaburzenia obrazu własnego ciała, nerwowość, niska samoocena, to trudności, które stają się bardzo poważne w Twoim wieku.

Postaraj się skontaktować z psychologiem. Będziesz mogła rozmawiać o swoich problemach, poznać swoją wartość, znaleźć wsparcie i zrozumienie. Sytuacja w domu również może pogłębiać Twoje dolegliwości. Dlatego odnalezienie osoby, z którą będziesz mogła o tym rozmawiać może dać Ci możliwość rozwiązania wielu kłopotów. Pomoc specjalisty może być dla Ciebie szansą na poprawę swojej sytaucji, ustabilizowanie nastroju i lepsze radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Pozdrawiam.