Kał ze śluzem u 4-miesięcznego dziecka

Moja coreczka 24 pazdziernika bedzie miala 4 miesiace.wczoraj zrobila w ciagu dnia 3 rzadkie kupy.tej trzeciej bylo bardzo malo plus sluz.czy to biegunka? I czy powinnam jak najszybciej udac sie do lekarza?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Każde nadmierne oddawanie stolca o luźnej konsystencji w przypadku tak małych dzieci może stanowić zagrożenie. Niezbędne jest uzupełnianie płynów adekwatne do nasilenia stolców typu biegunkowego, w celu zapobieżenia odwodnieniu i zaburzeniom elektrolitowym.
Jeśli problem nie ustąpi w ciągu doby, maksymalnie dwóch lub będzie się nasilał, należy zgłosić się do lekarza pediatry w rejonie.