Kalkulator GFR a waga

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące kalkulatora GFR. Chciałabym zapytać czy na liczenie wskaźnika GFR ma wpływ waga pacjentów? Ponieważ znalazłam na internecie kalkulator GFR i przy wadze 55 kg wyszło eGFR 99, natomiast przy mojej wadze tj. 47 kg (171cm wzrostu, NIE stosuję diety) wyszło 84. I stad moje pytanie, ponieważ pachną mi dłonie i buzia, mam problemy z oddychaniem, metaliczny posmak etc., TSH, FT3, FT4 w normie. Układ krzepnięcia wszystko w normie, próby wątrobowe bilirubina 0,2 ponad normę. W moczu ślad leukocytow. I teraz zastanawiam się czy to wpływ wagi czy może jakaś wada znalezionego przeze mnie kalkulatora GFR. Czy mogłabym prosić o interpretację wyników albo czy mogłabym uzyskać informację gdzie znajdę prawidłowy kalkulator GFR, który wyliczy mi wszystko prawidłowo? Z góry dziękuję za pomoc.

Piotr Pilarski

Wyniki są prawidłowe. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego celem zbadania i pokierować odpowiednio diagnostyką.

Pozdrawiam.