Kaloryczność kawy cappuccino

Czy cappuccino jest bardzo kaloryczne?

Witam Panią,

Wszystko zależy od rodzaju cappuccino i dodatków np. cukier, śmietanka, mleko jakieś słodkości. Różne marki danego produktu także mają różną kaloryczność ale ogólnie rzecz biorąc jest to produkt dość kaloryczny i nic w nim zdrowego. Zawiera bardzo dużo cukru w swym składzie (nawet bez dodatkowego dosładzania przez nas), syropu glukozowo-fruktozowego oraz różnego rodzaju wzmacniaczy smaku, aromaty i inne sztuczne dodatki. Lepiej wypić kawę zbożową lub nawet zwykłą kawę czarną.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Średnie cappuccino w kawiarni ma około 150 kcal. Dla porównania: średnia cafe latte to 265 a zwykłe espresso 6 kcal.

Cappuccino to całkiem dobry wybór jeśli chodzi o kawę z mlekiem. Należy uważać jednak na to czy kawa jest z prawdziwym mlekiem czy z mleczkiem do kawy lub mlekiem w proszku. Te dwa ostatnie zawierają dużo tłuszczu i są kaloryczne.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/