Winogrona a ich kaloryczność

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące kcal winogrona. Czy winogron jest kaloryczny? Od dłuższego czasu staram się zdrowo odżywiać, a przede wszystkim zrzucić sporo zbędnych kilogramów. Udaje mi się to między innymi dzięki temu, że uważnie sprawdzam kaloryczność produktów i dbam, żeby nie dostarczać do organizmu zbyt wielu kalorii. Często jem owoce i warzywa i chciałabym zapytać właśnie o kcal winogrona. To owoc bardzo słodki, wiem, że na pewno nie można go jeść dużo i często, bo na pewno może doprowadzić do przytycia. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie mogłabym sobie na niego pozwolić od czasu do czasu. Ile kcal ma winogron? Czy jedna niewielka kiść zjedzona raz na jakiś czas może spowodować przybranie na wadze czy raczej pozostanie nieznacząca? Z góry dziekuję za odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Witaj,
Garść winogron zielonych (70g) to 48 kcal, czyli 69 kcal w 100g.
Mniej kalorczne jest jabłko - średnie jabłko (180g) - 94 kcal, czyli 52 kcal w 100g,
Banan średni (120g) - 114kcal, czyli 95kcal w 100g
Winogrona, banany, awokado, melon należą do dość kalorycznych owoców.