Kaloryfer na brzuchu - cel Wakacje 2011 :))

Witam, mam na imię Marek, mam 16 lat. Mam 180 cm wzrostu i ważę 82 kg. Chciałbym pozbyć się tłuszczyku i wyrobić sobie ładny kaloryfer. Ćwiczę codziennie brzuszki, ale to raczej nic nie daje :( Co mam zrobić, żeby osiągnąć efekt, żeby na moim brzuszku był piękny kaloryferek? Proszę o pomoc :)

Witam.

Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż utrata tkanki tłuszczowej to proces długotrwały, wymaga czasu i poświęceń, zatem nie trać motywacji, ale dąż do wyznaczonego celu.
Pamiętaj również o regularnej aktywności fizycznej. Powinieneś zacząć wykonywać ćwiczenia według planu: 15 minut ćwiczeń siłowych (brzuszki, pompki i inne z naszej strony www.abccwiczenia.pl ), a po tym czasie przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Mięsnie będą widoczne wtedy, kiedy nie będzie ich pokrywała gruba warstwa tkanki tłuszczowej, co osiągniesz łącząc ćwiczenia z prawidłowym odżywianiem.

Pozdrawiam.