Kamica nerkowa a bóle w okolicy lędźwiowej promieniujące do podbrzusza

Dot.kamien nerkowy 8mm. Nie zostal zbadany sklad kamienia, nie bylo badania USG i nie wiem czy czeka mnie nastepny (porod) tak tylko przypuszczam bo objawy sa podobne: mdlosci, bole w okolicy ledzwiowej promieniujace do podbrzusza choc nie sa tak nasilone jak w przypadku kolki, i sama juz nie wiem bo przy pierwszym kamieniu bole byly z lewej strony i teraz przez dwa tygodnie rowniez a wczoraj pojawil sie bol o takim samym charakterze ale z prawej strony czy jest to mozliwe w przypadku kamieni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem kamicy moczowej. Sugeruję wykonanie USG jamy brzusznej oraz konsultację urologiczną.