Kamica nerkowa i kamień o rozmiarze 26 mm

Witam. Mam dwa kamienie w prawej nerce, ten większy ma 26mm. Lekarz robiący usg powiedział, że wg niego nerka jest już martwa. Lekarz 1-szego kontaktu radził wypić 3 litry piwa i je urodzić. Nie wiem, co robić, prywatnie nefrolog może mnie przyjąć w czerwcu. Czy mogę tak długo czekać? Boję się...

Radzę wcześniej skonsultować się bezpośrednio nie z nefrologiem tylko z urologiem. Być może urolog zaleci zabieg rozbicia kamieni np. tzw. metodą ESWL. Na pewno tak duże kamienie nie ulegną samoewakucji (na pewno nie ma możliwości ich "urodzenia).

Nie sugerowałbym się opinią specjalisty od USG. Badanie to nie potrafi określić, czy nerka pracuje czy jest już "martwa". Leczeniem (usuwaniem ) kamicy zajmują się głównie urolodzy (niekiedy przy pomocy nefrologów, jeśli chodzi o leczenie zachowawcze lub zapobieganie). Kamień 26 mm nie ma najmniejszej szansy na samoistne wydalanie, tak więc opinia lekarza POZ jest chyba żartem. Proponuję wizytę u urologa i odpowiednie leczenie (rozbijanie, ewakuacja zabiegowa)