Kamica nerkowa i stan zapalny

Witam, mam 27lat. Ważyłam 150kg schudłam juz 30 i chudne dalej. Złapała mnie w zeszłym tygodniu kolka. Poszłam do lekarza na usg, wyszły mi kamienie jeden 17mm. Nerki ok. Dzisiaj byłam na drugim usg wyszło ze jeden ma 11mm i stan zapalny woreczka. I na nerkach widoczne echa może być piasek. od rodzinnego dostałam skierowane na odział chirurgiczny. Ale powiedziano mi ze na zabieg mogę iść po nowym roku. Tylko martwi mnie stan zapalny czy powinnam iść teraz po jakieś leki na to? Sandra

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie ponownie udać się do szpitala na oddział chirurga. Lekarz po badaniu określi odpowiednie postępowanie.