Kamica nerkowa i zabieg ESWL

Mam kamicę nerkową i za kilka dni będę mieć zabieg ESWL. Chciałbym zapytać, czy to prawda, że powstałe rozkruszone odłamki będą wydalane z moczem? Jak długo trwa taki proces i czy jest bolesny?

Tak, to prawda. Kamień ulegnie rozfragmentowaniu i okruchy zostają stopniowo wydalane. Okres ten zależy od wielu czynników - głównie od wielkości kamienia i od tego na jak duże (małe) fragmenty został rozkruszony - jest to oczywiście nie do przewidzenia. Pozdrawiam rh