Kamica nerkowa u 52-latka

Witam. Wczoraj byłem na pogotowiu ratunkowym z powodu bólu nie do opisania w plecach ale i jakby z przodu okolice dołu brzucha. Po badaniu krwi i moczu stwierdzono kamicę nerkową, dano mi kroplówkę, przepisano nos-pa. Co mam dalej robić?, gdzie się teraz udać w pierwszej kolejności, do jakiego lekarza?. Boli ale ciut mniej, a do lekarza urologa podobno czeka się 3 m-ce. Mam 52 lata, gdzie się tera udać, do kogo po pomoc? Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną Pana dolegliwości był atak kolki nerkowej. Zastosowane w szpitalu leczenie objawowe pozwoliło na zmniejszenie dolegliwości. Istotne znaczenie w przypadku kamicy nerkowej ma profilaktyka - działania zapobiegające tworzeniu kamieni nerkowej: wypijanie dużej ilości płynów, właściwa dieta -szczegółowe informacje zawarte są w artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/kamica-nerkowa#leczenie-kamicy-nerkowej http://portal.abczdrowie.pl/kolka-nerkowa Usunięcie kamieni z układu moczowego jest możliwe w wyniku przeprowadzenia specjalistycznych zabiegów - kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz urolog. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który zaleci dalsze właściwe postępowanie. Lekarz rodzinny może również wystawić skierowanie do lekarza urologa. Pozdrawiam.