Kamica nerkowa w 14. tygodniu ciąży

Jestem w czternastym tygodniu ciąży (pierwsza). Stwierdzono u mnie kamicę nerkową.W usg. jamy brzusznej napisano "w prawej nerce drobny złóg w rzucie miedniczki nerkowej w lewej nerce w kielichu dolnym". Powiedziano mi, że nie zagraża to życiu mojego maleństwa, ale ja kompletnie nie wiem co teraz robić? Jak mam funkcjonować żeby nie pogorszyć sprawy, podobno trzeba dużo chodzić to kamienie szybciej zejdą.Może jest coś co mogę zrobić aby pomóc sobie, lub chociaż nie zaszkodzić dziecku?

Nie ma potrzeby starać się o wydalenie złogów za wszelką cenę. Jeśli kamicy nie towarzyszą powikłania - uporczywe dolegliwości bólowe, zakażenie dróg moczowych, zablokowanie odpływu moczu z nerki przez kamień przemieszczający się w moczowodzie - nie należy nic robić i spokojnie donosić ciążę. Jeśli są powikłania -------> urolog. Pozdrawiam rh