Kamica nerkowa w wyniku badań moczu

Kobieta, 38 lat. Od 3 dni odczuwam ból nerki lub jajnika, zrobiłam badania moczu. Oto wynik: barwa - żółta, przejrzystość - klarowny, ciężar właściwy - 1,022, pH - 6,0, leukocyty – ujemny, azotyny – ujemny, białko – ujemny, glukoza - w normie, ciała ketonowe – ujemny, urobilinogen - w normie, bilirubina – ujemny, erytrocyty - 10 erytr./ul, nabłonki płaskie - 2wpw, leukocyty - 1wpw, erytrocyty wyługowane - 2wpw, pasma śluzu - poj.wpw, bakterie - nieliczne wpw. Martwię się ilością erytrocytów. Proszę o interpretacje tych wyników.

Witam! Opisywane objawy oraz wynik badania ogólnego moczu mogą sugerować kamicę nerkową. W celu potwierdzenia podejrzewanej przyczyny konieczne jest badanie fizykalne oraz badanie USG jamy brzusznej. Po ustaleniu dokładnej przyczyny będzie można dobrać odpowiednie leczenie. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu przeprowadzenia badania fizykalnego oraz wykonania USG jamy brzusznej. W razie konieczności warto skonsultować problem z urologiem. Pozdrawiam serdecznie!