Kamica pęcherzyka żółciowego a ból po lewej stronie brzucha

Mam 25 lat i wykryto u mnie kamice pęcherzyka żłóciowego- złogi mają 9 mm.Dokuczał mi "kłujacy ból" po lewej stronie brzucha po żebrami - silny ból, miałam wzdęty brzuch i było mi niedobrze, ból czułam na całej powierzchni brzucha. Przez pare dni bardzo ograniczyłam ilosc i wielkość spożywanych posiłków- ból ustąpił. Z informacji jakie uzyskałam kamica zółciowa dajde dolegliwości po prawej stronie brzucha, czy jest możliwe aby ból promieniował na lewą stronę?Jakie sa konsekcwenję po-zabiegowe?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli pojawiają się predyspozycje do kamicy żółciowej to nie można wykluczyć także obecności kamicy np nerkowej czy moczowodowej a to mogłoby tłumaczyć ból. Niemnie jednak konieczna jest konsultacja z chirurgiem. Zabieg jest w miarę bezpieczny a okres rekonwalescencji dość krótki.