Mężczyzna , 30 lat Mam 30lat. Od roku choruję na kamicę trzustki spowodowaną mutacją SPINK1. Czy są podstawy do stwierdzenia hiperkalcemii? Uzyskałem następujące wyniki: ALT 44 U/L Sód 141 mM/l Potas w surowicy 5.6mM/l Wapń całkowity w surowicy 10,2mg/dl AST 35U/L PTH 20.1pg/ml Fosfor nieograniczony w surowicy 3,52mg/dl Ponadto mam obniżone są m.in.: MCV 79.7fl MCH 26.8pg Limfocyty 1,99tys/ul RDW-SD 35,7ft i podwyższone: Monocyty 9.4% Z góry dziękuję za interpretację i wszelką pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy glukozy może dać wiele informacji o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu, a nawet co może się stać (np.
  • Pobieranie krwi

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badania

Badanie krwi- zastosowanie, normy, interpretacja

Badanie krwi- zastosowanie, normy, interpretacja

Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy glukozy może dać wiele informacji o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu, a nawet co może się stać (np. podniesione...

Badania

Badanie krwi w ocenie czynności nerek

Zaburzenia czynności nerek mają swoje odzwierciedlenie w wynikach badań laboratoryjnych - badań moczu, ale także analiz krwi. Choroby nerek wiążą się nie tylko z upośledzonym wydalaniem wody i produktów przemiany materii z naszego organizmu. Odbijają...