Kamień nazębny i czerwone dziąsła u 26-latki

Witam, ostatnio u stomatologa byłam kilka lat temu na przegląd i usunięcie kamienia. Wszystko było ok. Teraz też nic nie boli, ale mam kamień i w niektórych miejscach jest czerwone dziąsło przy zębie a dalej już nie. Wstydzę się do niego iść teraz bo nie chcę mówić co było powodem nie chodzenia na przeglądy i usuwanie kamienia regularnie. Sprawy osobiste.

Witam. Droga Pani lekarz jest ostatnią osobą której powinna się Pani wstydzić. Jesteśmy od tego by leczyć zepsute, zaniedbane zęby, zdejmować kamień usuwać zęby, gdy już się nie da nic zrobić. Jeżeli krępuje się Pani swojego dentysty - proszę pójść do innego. Kamień nazębny + stan zapalny dziąseł to pierwszy krok do parodontozy. Proszę więc nie zwlekać z wizytą. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Kamień jest siedliskiem olbrzymiej ilości bakterii które powodują stan zapalny dziąsła. Wizyty higienizacyjne są zalecane co 6 miesięcy. Niezbędna jest pilna konsultacja w gabinecie i ocena stanu zębów i dziąseł. Na pewno będzie konieczne usunięcie kamienia i piaskowanie, w przypadku dużego stanu zapalnego dziąsła także zabieg Vector który jest jedyną niechirurgiczną metodą leczenia chorób przyzębia. Proszę nie bagatelizować stanu zapalnego dziąseł bo jest to pierwszy krok do utraty zębów.

Kamień trzeba usunąc , należy też zrobić pełną higienizacje inaczej dojdzie do zaostrzenia choroby przyzębia ( której pierwsze objawy już Pani ma) , dość długa przerwa w opiece stomatologicznej,
Jeżeli nie chciała Pani pójść z jakiś konkretnych przyczyn do tego lekarza to proszę pójść do innego , chyba ważniejsze jest własne zdrowie.