Kamień w lewej nerce

Witam serdecznie! Mam 17 lat. Na USG pokazało kamień w lewej nerce 5 mm. Brałem leki: Debelizyne 30 dni, Urolesan krople 30 dni, wcześniej Nolicin 10 dni, Urosept 10 dni. Mam stan podgorączkowy 37.4, dzień, w nocy i rano 36.6. Ostatnie badania robiłem 27-28.12.2011: Krew: LEUKOCYTY 9,0; ERYTROCYTY 5,5; HEMOGLOBINA 15,7; HEMATOKRYT 46,3; MCV 83,7; MCH 28,4; MCHC 33,9; PŁYTKI KRWI 277; NEUTROCYTY 49,1; LIMFOCYTY 41,2; MONOCYTY 6,4; EOZYNOCYTY 3,1; BAZOCYTY 0,2; NEUTROCYTY 4,43; LIMFOCYTY 3,72; MONOCYTY 0,58; EOZYNOCYTY 0,28; BAZOCYTY 0,02; RDW-CV 13,50; RDW-SD 40,50; MPV 10,10; Rozmaz manualnie: PAŁECZKOWATE 3; SEGMENTOWATE 51; KWASOCHLONNE 2; LIMFOCYTY 40; MONOCYTY 4. Mocz: PH 5,5; Ciężar właściwy = 1,030; LEUKOCYTY 3-5; KRYSZT. SZCZAW. WAPNIA d. LICZNE. USG: podejrzenie stanu po wydaleniu drobnego złogu z nerki lewej. Do wyjaśnienia niewielka splenomegalia. Śledziona poszerzona w osi poprzecznej 59,5 mm, drobne 4,8 mm echo w kielichu środkowym może sugerować obecność słabo uwapnionego złogu. Bardzo proszę o poradę, co mam dalej robić? Czy muszę jechać do szpitalu? Dziękuję.

Witam serdecznie!

Na chwilę obecną jeżeli nie ma objawów nie ma potrzeby, aby udawać się do szpitala. Z pewnością konieczne będzie dalsze leczenie, ale prawdopodobnie w ramach poradni specjalistycznych. Natomiast niestety bez możliwości przeprowadzenia badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie da się decydować o dalszym leczeniu - w tym celu konieczna jest wizyta u prowadzącego lekarza. Opis USG sugeruje, że kamień nadal w nerce się znajduje, ale nic nie jest napisane, aby powodował zastój moczu.
Wyniki badań wymagają wyjaśnienia- prawdopodobnie lekarz rodzinny skieruje Pana do poradni specjalistycznej w celu wyjaśnienia zarówno powiększenia śledziony, jak stwierdzenia co należy dalej robić z obecnym w nerce kamieniem. Ponadto wyjaśnienia wymagają powtarzające się stany podgorączkowe. Proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie.

Pozdrawiam