Kamień w nerce rozbity na dwa mniejsze a ból nerki

Ponad 2 Miesiace temu miałam zabieg ESWL (kamień 12mm) rozbity na 2 kawałki jeden mały a drugi duży zażywam Citrolyt i cały czas czułam się dobrze ale od jakiegoś nerka w której mam kamień mnie pobolewałą ale od paru dni boli mnie codziennie martwie się że to coś poważnego a wizyte Kontrolną mam dopiero w Marcu

Szanowna Pani,
Dolegliwości podawane przez Panią zapewne wynikają z obecności kamieni w obrębie układów zbiorczych nerek. Często niestety się tak zdarza, że zabiegi ESWL trzeba powtarzać. Jeśli one nie dają końcowego pozytywnego wyniku, wobec utrzymywania się dolegliwości, należy pomyśleć o operacji.

z poważaniem,

J.Zachwieja

Witam, należy wykonać badanie USG, RTG przeglądowe jamy brzusznej (o ile kamień był widoczny na poprzednim zdjęciu) i jak najszybciej, nie czekając do marca zgłosić się do ośrodka gdzie wykonywano ESWL. Proszę nie zaniedbać sprawy !. Dobrze byłoby tez wykonać posiew moczu. Pozdrawiam RH