Kamień w obu nerkach a kwalifikacja do leczenia farmakologicznego

Witam, stwierdzono u mnie po badanu USG kamień w obu nerkach. W prawej znajduje się on w kielichu środkowym o wielkości 0,4 cm. W lewej kamień ma wielkość 1,0 cm, oraz powiększony górny kielich tej samej nerki. W moczu znajdują się erytrocyty 0-3, leukocyty 0-2 oraz liczne bakterie. Czy to się kwalifikuje do leczenia farmakologicznego, czy już nie?

O metodzie usunięcia zadecyduje urolog . Proszę nie bagatelizować sprawy
Pozdrawiam