Kamienie migdałkowe u 3-letniej córki

Moja 3 letnia corka ma tonsilitis czyli kamienie migdalkowe? Dlaczego? Dbam i jej higiene - zeby i jezyk myjemy 3 razy dziennie. Jak pozbyc sie kamienia? Czy sa jakies srodki do dezynfekcji ust dla 3 letniego dziecka? jak sie tego pozbyc? Zaznacze ze, corka nie choruje czesto, nie miala anginy ani problemow z migdalkami. Prosze o rade. Dziekuje

Tonsilitis - to zapalenie migdałków a nie kamienie.

Wątpie aby tak małe dziecko miało kamienie migdałkowe. Nie wiem jak pomóc , bo nie wiem na co :(