Kamienie migdałowe i ból migdałka

witam od 10 miesięcy mam jednostronny problem z gardłem, jednym migdałkiem, co jakiś czas czuje uwieranie w nim, ból, po wizytach u laryngologów i dedentystów okazuje się, że niewiadomo co może byc tego przyczyną. mam kamienie migdałkowe, ale czy one mogą stwarzać problem tylko z jednej strony, mam także z tej samej strony całkowicie niewyrżnięte widoczne tylko na zdjęciu obie ósemki. ogólnie zero innych objawów, migdałku powiększone, ten z bolącej strony bardziej zniszczony boli przy połykaniu

Witam.
Przyczyn powstawania kamieni jest wiele, dlatego w razie wątpliwości należy pokazać je specjaliście. Jeśli laryngolog nie stwierdza niczego niepokojącego, nie ma powodu do obaw. Kamienie mogą pojawiać się zarówno jedno jak i obustronnie. Prócz tego, że są uciążliwe, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.
Pozdrawiam