Kamienie w pęcherzyku, pęcherzyk żółciowy całkowicie obkurczony

Agnieszka 32 lata. Kamienie w pęcherzyku. Przytoczę 2 opisy usg. 1. Pecherzyk zolciowy całkowicie obkurczony - w rzucie pęcherzyka pasmo licznych drobnych obszarów silnego odbicia echa- obraz usg przemawia za licznymi drobnymi zlogami. Drogi zolciowego nieposzerzone. 2usg. Pecherzyk obkurczony na zlogach. PZW o średnicy 5 mm. Moje pytanie jest następujące co robić usuwac czy nie i dlaczego mój woreczek jest cały czas obkurczony?;i dlaczego nie jest podane ile ich masz i jakie są duże?

Proszę z wynikami udać się do chirurga. Drobne kamienie stwarzają ryzyko przemieszczenia się do przewodu żółciowego wspólnego i jego blokowania; liczenie ich nie ma większego sensu, tak samo podawanie wymiarów.