Kamienie w woreczku żółciowym i H.pylori w żołądku
Witam, mam 30 lat i taki oto problem - wykryto u mnie kamienie w woreczku i czekam już 5 miesięcy na termin operacji (dodam, że mieszkam w Anglii), którego mi jeszcze nie wybrano mimo moich wizyt w przychodni i kilku w szpitalu. Mam też stwierdzoną helikobakterię, która była leczona antybiotykami około 1,5 miesiąca i powiedziano mi, że będę ją miała już zawsze, mam ją od około 2 lat. Biorę tabletki L***, kiedy mnie boli żołądek i N***, jednak najlepiej jest mi kiedy zwracam. Od pewnego czasu popołudniami tak 2 godz. po jedzeniu najpierw dostaję na buzi rumieńców i skóra mnie aż pali, zaczyna mnie boleć głowa,przyśpiesza mi puls do około 90-100 i podskakuje mi ciśnienie, tak do 140-90, bo normalnie cały dzień mam dobre a nawet raczej niskie 100/60. Trwa to do chwili aż zwrócę, przy tym występuje też stan podgorączkowy 37,5. Jest tak prawie każdego dnia, męczy mnie to, a najbardziej boję się nadchodzącej godziny 15-16, bo to zawsze wtedy mi się robi. Miałam robione ekg nawet w takich stanach, echo wykazało śladową niedomykalność zastawki mitralnej, rtg normalne, morfologia ok., mam też zespół szyjny, ale wątpię, że to od tego. Proszę o pomoc - tu ciężko z lekarzami albo dają paracetamol, albo chcą dawać psychotropy. A czy ja tego potrzebuję, czy to na tle nerwowym, czy to te kamienie mi dają popalić?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Zdrowa żywność
Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.
Witam!
Opisane objawy mogą być związane zarówno z kamicą żółciową, jak i chorobą wrzodową z zakażeniem H.pylori. Aktualnie istnieją leki pozwalające usunąć Helicobacter pylori z błony śluzowej żołądka. W Pani sytuacji nawet jeśli bakterie były oporne na zastosowane leczenie można zastosować schemat alternatywny. Obecnie do użytku zalecany jest schemat złożony z inhibitora pompy protonowej np. lanzoprazol oraz 2 antybiotyków z puli (amoksycylina, klarytromycyna, metronidazol, sole bizmutu+tetracyklina). Leczenie danym schematem powinno trwać 10 dni w przypadku nieskuteczności należy zastosować inny schemat. W przypadku stwierdzenia kamicy żółciowej i kwalifikacji do leczenia operacyjnego nie ma innej metody leczenia. Opisane objawy nie sugerują istotnie podłoża nerwowego i leczenie psychotropowe nie jest konieczne w tej chwili. Dopiero po wykluczeniu przyczyn organicznych gdy objawy nadal będą się utrzymywać można przypuszczać takie podłoże. Proponuję skonsultować się z gastroenterologiem w celu weryfikacji leczenia eradykacyjnego H.pylori, w przypadku kamicy pozostaje czekać na termin operacji. W przypadku trudności z dostępem do opieki zdrowotnej za granicami Polski, warto rozważyć powrót do kraju w celu leczenia. Pozdrawiam serdecznie!