Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kąpanie w morzu a szwy na stopie

Czy mając trzy szwy na stopie mogę kąpać się w morzu Bałtyckim w butach do pływania? Na pogotowiu zabronili mi kapieli ze wzgledu na to,ze moze zakazenie sie wdac,ale zastanawialam sie czy nie moglabym w tych butach poplywac..aktualnie jestem nad morzem i ciezko mi wytrzymac bez kapieli i plywania..Proszę o szybką odpowiedź!
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Lek. Anna Aseńko Chirurg
45 poziom zaufania

Dzień dobry,

szwy na stopie świadczą, że jest to świeża rana jeszcze nie zagojona, czyli potencjalne miejsce wnikania bakterii. Powinni się taką ranę okrywać jałowym opatrunkiem i dezynfekować 1 a nawet przy gorącej pogodzie 2 x dziennie. Buty nie stanowią żadnej ochrony przed bakteriamii mogącymi się znajdowac w wodzie. Nie ma więć żadnej różnicy, czy będze to kąpiel w butach czy bez butów.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Aseńko

Chirurg i lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety