Kobieta , 20 lat Czy mając trzy szwy na stopie mogę kąpać się w morzu Bałtyckim w butach do pływania? Na pogotowiu zabronili mi kapieli ze wzgledu na to,ze moze zakazenie sie wdac,ale zastanawialam sie czy nie moglabym w tych butach poplywac..aktualnie jestem nad morzem i ciezko mi wytrzymac bez kapieli i plywania..Proszę o szybką odpowiedź!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,

szwy na stopie świadczą, że jest to świeża rana jeszcze nie zagojona, czyli potencjalne miejsce wnikania bakterii. Powinni się taką ranę okrywać jałowym opatrunkiem i dezynfekować 1 a nawet przy gorącej pogodzie 2 x dziennie. Buty nie stanowią żadnej ochrony przed bakteriamii mogącymi się znajdowac w wodzie. Nie ma więć żadnej różnicy, czy będze to kąpiel w butach czy bez butów.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Aseńko

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.