Kardiomiopatia przerostowa u dziecka

Dzień dobry.Moja córka (6,5 roku) 2 lata temu została zdiagnozowana, diagnoza: kardiomiopatia przerostowa, pobyt na oddziale kardiologii w klinice, comiesięczne wizyty kontrolne. Właśnie wróciłyśmy z kolejnego kontrolnego pobytu w klinice dziecięcej i diagnoza została zmieniona na kardiomiopatia restrykcyjna. Dlaczego została dopiero teraz zdiagnozowana w tym kierunku i jakie powinno być moje postępowanie, wiem tylko że powinna unikać wysiłku oraz przyjmować leki Metoprolol oraz Verospiron

Witam. Anatomia i funkcjonowanie serca dziecka zmienia się wraz z jego rozwojem - prawdopodobnie wada serca ewoluowała w kierunku kardiomiopatii restrykcyjnej. Proszę postępować ściśle zgodnie ze wskazaniami kardiologów dziecięcych.